Poštovani i dragi slušatelji Radio Marije,
sutra, 28. listopada 2017. godine, posljednju subotu mjeseca listopada Vrhbosanska nadbiskupija organizira već tradicionalno hodočašće u Komušinu, Gospi Kondžilskoj.
Tradicionalno je to hodočašće Usorskog dekanata i svih hodočasnika Gospi na Kondžilo, kada se vjernici okupljanju
u ovom svetištu te prinose svoje darove i zahvale Bogu, te traže Gospin zagovor za svoj svakodnevni život.
Sveto misno slavlje u Gospinu svetištu na Kondžilu, s početkom u 11:00 sati predslavit će kardinal Vinko Puljić. Na kraju misnog slavlja cijela Vrhbosanska nadbiskupija bit će posvećena Bezgrješnom Srcu Marijinu povodom stote obljetnice ukazanja Blažene Djevice Marije u Fatimi.
Sveto misno slavlje iz ovog svetišta možete pratiti na valovima Radio Marije.
Radijski prijenos misnog slavlja omogućit će Radio Posavina, iskreno se zahvaljujemo na velikodušnosti i daru za Radio Mariju i njegove slušatelje.
Stoga vas pozvamo, dragi slušatelji da budete uz valove vašega radija i zajedno s nama partite ovo sveto misno slavlje.
Gospa je u Fatimi pozvala Crkvu na posvetu svojemu Srcu
Otad je prošlo mnogo godina, a tada je u katoličkom svijetu odjeknulo iznenađenje iz Fatime: papa Pio XII posvetio je Srcu Marijinu sav svijet s posebnim osvrtom na Rusiju. To je opet učinio godine 1948. Nakon toga mnoge su se zajednice posvećivale Srcu Marijinu: redovničke, župne, sjemenišne, tu i tamo biskupijske. No odaziv je bio preoskudan s obzirom na snažan Marijin poziv ... Ivan Pavao II obavio je 1979. u Čenstohovi čin svečane posvete Majci Crkve, i svojom osobnom posvetom ( Totus tuus! ) i posvetom domovine, čovječanstva, Europe, Rima, posvećujući narode » savezom ljubavi « i pozivajući ih na » civilizaciju srca «. Godine 1984. isti je papa obnovio posvetu cijeloga svijeta, posebno Rusije, i ujedno pozvao biskupe da takvu posvetu obave u svojim mjesnim crkvama. Kard. F. Kuharić učinio je to za hrvatski narod prigodom velikog Euharistijskog kongresa u Mariji Bistrici 9. rujna 1984. u povodu završnog slavlja 1300. obljetnice pokrštenja Hrvata.Svečanosti je tada prisustvovalo oko pola milijuna našega katoličkoga puka...
Nekima se ne sviđaju takve svečane posvete pa su u vezi s njima izrekli više prigovora: i protiv izraza » posveta « i protiv pobožnosti nečijem » srcu « i protiv toga da netko druge posvećuje Mariji, čak tuđe narode i sav svijet, a da ih nije pitao niti su ga oni odabrali za » delegata « pred Bogom i nebom...No, vidjet ćemo, povijest Objave i Crkve pokazuje nam da su različiti oblici posvete davna praksa u povijesti spasenja, ali ne izborom naroda, nego Božjim poslanjem raznih zastupnika zajednica koje Bog postavi na čelo Božjem narodu.
Osobna posveta Mariji pojavila se u srednjem vijeku, a posveta gradova njezinoj zaštiti već znatno prije, u doba slavljenja Bogorodice. Posvetu naroda nebeskoj Kraljici, koliko mi je poznato, prvi je učinio kralj Stjepan posvetivši Mađarsku, a kasnije to učiniše mnogi srednjovjekovni kršćanski vladari. Slično su se pojedinim svecima posvećivali i gradovi i narodi da bi im ovi izmolili zaštitu u danima nevolje i kušnje. Tako je papa Agaton I zaštiti sv. Petra predao novokrštene Hrvate, a knez Branimir tu je posvetu svečano prihvatio i obnovio na poticaj pape Ivana VIII.
Preuzeto: www.zajednica-krscanske-ljubavi.com
Vaš Radio Marija Bosne i Hercegovine!