Na susretu koji je upriličen u subotu, 15. travnja u KŠC-u „Sveti Pavao“ u Zenici sudjelovali su osnovci iz pet Katoličkih školskih centara u BiH: Sarajevo, Travnik, Tuzla, Bihać i Zenica
Foto: KT
Katolički školski centar „Sveti Pavao“ Zenica je u subotu 15. travnja 2023. bio domaćinom 23. sportskih susreta Sustava katoličkih škola za Europu u Bosni i Hercegovini, javlja nedjelja.ba.
Na ovom sportskom susretu sudjelovali su osnovci iz pet Katoličkih školskih centara u BiH: Sarajevo, Travnik, Tuzla, Bihać i Zenica.
Učenici su se natjecali u sljedećim sportovima: nogomet za dječake (prvo mjesto je osvojio KŠC Tuzla); odbojka za djevojčice (prvo mjesto je osvojio KŠC Sarajevo); stolni tenis mješovito (prvo mjesto je zauzeo KŠC Travnik) te šah mješovito (prvo mjesto je zaslužio KŠC Sarajevo).
U ukupnom plasmanu je bio sljedeći poredak: prvo mjesto KŠC Sarajevo; drugo KŠC Tuzla te treće KŠC Travnik.
Nagrada za fair play je pripala KŠC-u iz Bihaća
Cilj ovih susreta nakon vremena korone je bio da se učenici prvenstveno susretnu, upoznaju, druže, ali i igraju kroz sportsku i fair play igru, što su učenici itekako pokazali. Ali isto tako da se nastavi lijepa tradicija sportskih susreta, koji su krasili Katoličke školske centre prije izbijanja pandemije koronavirusa.
Inače, naredne subote će KŠC Zenica također biti domaćin za Sportske susrete srednjih škola.
Izvor: KT
Objavljeno: 16.travnja 2023.